DİDİM VİP EMLAK | BODRUM|FETHIYE|KAS|MARMARIS | GAYRİMENKUL ALIM SATIM HİZMETLERİ

Hızlı Arama

LEGAL TRANSLATION

SATIS ISLEMLERI

RELOCATION SERVICES

CORPORATE PROPERTY LEASING

DOCUMENTATION

COMMERCIAL PROPERTIES

Türkiye`nin Ev Kredisi

 

Türkiye`nin Ev Kredisi

 

Türkiye`nin Ev Kredisi (mortgage sistemi); gerçek kişilerin konut alımlarının finansmanı amacıyla kullandırılan, ev fiyatlarındaki artıştan etkilenmeden kira öder gibi, aylık bütçelerini sarsmayacak rakamlarla ev sahibi olmanın yollarını açan sistemdir.

 

Türkiye`nin Ev Kredisi Seçenekleri

 

İş Bankası’nda sabit faizli ve değişken faizli, TL ve döviz cinsinden (USD/EURO) kredi türlerinde gelirinize ve ödeme koşullarınıza en uygun konut kredisi imkanları sunulmaktadır.

Mortgage ürünlerinin ayrıntıları için tıklayınız.

 

 

 

Kredi Geri ödeme Seçenekleri

 

İş Bankası’ndan Türkiye`nin Ev Kredisi (mortgage) kullanmak isteyen müşteriler için TL veya dövize endeksli (USD/EURO) olarak 120 aya varan vadelerde, müşterilerin bütçesine uygun taksit planı seçenekleri sunulmaktadır.

 

 

 

Kredilendirilecek Konutların Tanımı

 

Belediye sınırları içinde, inşaatı tamamlanmış, tapuya tescil edilmiş ve iskan raporu (yapı kullanım izin belgesi) alınmış konutlar için Türkiye`nin Ev Kredisi (mortgage) kullandırılabilmektedir. Ayrıca, iskan raporu/iskana elverişlilik yazısı bulunmamasına karşın, içinde ikamet edilen ve alım-satıma konu olan asgari %75 oranında tamamlandığı profesyonel ekspertiz raporu ile belgelendirilen kat irtifaklı meskenler için de Türkiye`nin Ev Kredisi (mortgage) kullandırılabilmektedir.

 

 

 

Vergi ve Fon Uygulaması

 

06.03.2007 tarihinden itibaren kullandırılan ipoteğe dayalı konut finansmanı (mortgage) kredilerinden BSMV tahsil edilmemektedir. Satın alınacak taşınmazın ikametgah olarak kullanılacak olması ve krediyi kullanan kişinin gerçek kişi olması durumunda Kaynak Kullanımını Destekleme Fonu (KKDF) tahsil edilmemektedir.

 

 

 


Sigorta İşlemleri

 

Türkiye`nin Ev Kredisi (mortgage) kullandırımı esnasında hayat sigortası, konut sigortası ve zorunlu deprem sigortası poliçeleri düzenlenmektedir.

Türkiye`nin Ev Kredisi (mortgage) kullandırımında gerek teminat altına alınan konutu gerekse konut sahibini güvence altına almak amacıyla Hayat Sigortası, Konut Sigortası ve Zorunlu Deprem Sigortası (DASK) yaptırılmaktadır.

Hayat Sigortası, Konut Sigortası ve Zorunlu Deprem Sigortası; Türkiye İş Bankası Şubeleri tarafından yapılmaktadır. 

 

Hayat Sigortası (hayat sigortasında size özel koşullar için tıklayınız)

Hayat sigortası, Türkiye`nin Ev Kredisi (mortgage) kullanan kişinin vefatı halinde, kalan kredi borcunun sigorta şirketi tarafından Bankaya ödenmesini sağlar. Bu yönüyle hayat sigortası kredi müşterisi için ek teminat olmakla birlikte esas olarak kredi borçlusunun vefatı halinde mirasçılara kredi borcu yerine konutun kalmasını sağlayan ve müşterinin yanı sıra varislerini de koruyan bir sigorta ürünüdür.

 

 

Konut Sigortası

Konut sigortası ile yangın, sel, dahili su gibi fiziksel zararların yanında mali sorumluluk, ferdi kaza gibi riskler de teminat altına alınabilmektedir. Söz konusu risklere ilave olarak, bedeli "Zorunlu Deprem Sigortası"nda belirlenen bedelden daha fazla olan yapıların, Zorunlu Deprem Sigortası ile verilen teminatın üstünde kalan kısmı için yine konut poliçesi ile isteğe bağlı deprem teminatı, ev eşyası içinde yangın ve hırsızlık teminatı verilebilmektedir.

 

 

Zorunlu Deprem Sigortası (DASK)

Zorunlu Deprem Sigortası; depremin ve deprem sonucu meydana gelen yangın, infilak ve yer kaymasının, sigortalı binalarda doğrudan neden olacağı hasarları temeller, ana duvarlar, bağımsız bölümleri ayıran ortak duvarlar, bahçe duvarları, istinat duvarları, tavan ve tabanlar, merdivenler, asansörler, sahanlıklar, koridorlar, çatılar, bacalar ve yapının benzer nitelikteki tamamlayıcı kısımlarında meydana gelenler de dâhil olmak üzere, poliçede belirtilen sigorta bedeline kadar teminat altına alır. 

 


 

 

2014-09-06 tarihinde yayınlandı.

 
 
Copyright 2013 Vip Emlak Didim Bu sitede yazilan ,gosterilen icerikler izinsiz alinip yayinlanamaz VIP EMLAK GROUP UNITED KINGDOM
(Versiyon 2.4)